כתובה

מסמך משפטי המעגן את הקשר בין בני הזוג הנישאים
תחת החופה עומד החתן ולצדו ניצבת הכלה בכדי לחזק את קשר הנישואין ולבטא את ההתחייבות של החתן לכלה,נהוג לערוך כתובה.

הכתובה היא מסמך משפטי מחייב בו החתן מתחייב כלפי הכלה לדאוג לצרכיה גם במקרה בו יגרש אותה, כמפורט להלן.
מטרת הכתובה, היא להגן על הזכויות של הכלה ולהגדיל את המחויבות של החתן כלפיה. כמו כן, מחזקת הכתובה את מוסד הנישואין ומגנה עליו מפני פירוק פזיז.
בכתובה מתחייב החתן לכלכל את הכלה ולפרנס אותה, לדאוג לה למגורים ולכל יתר צרכיה. בנוסף לצרכים אלו, מתחייב החתן גם באשר למקרים של פרידה – מה יהיה חייב לספק לה במקרה שייפרדו? מה יהיה סכום הכסף שיהיה עליו לשלם לה? ומה יהיה חייב לתת לה?התחייבות זו מגנה על זכויות הכלה, וכן מספקת לה ביטחון כלכלי במקרה של פרידה, כך שתהיה לה האפשרות להתחיל פרק חדש בחייה.
בכתובה מצוינים שלושה סכומים: עיקר כתובה – כולל תוספת כתובה, נדוניה ותוספת נדוניה, שאותם זכאית האשה לקבל מהבעל לעת גירושים או מיורשיו לעת פטירתו.

חיזוק קשר הנישואין

בשביל לחזק את הקשר ואת ההתחייבות במסגרת מוסד הנישואין, נכתבת הכתובה תחת החופה. אמנם יש חתנים ששמחתם והתרגשותם תביא אותם להתחייב על סכומי כסף מופקעים במקרה של פרידה, אך חשוב כי הם ידעו שההתחייבות במהלך החופה מחייבת אותם מבחינה משפטית, שכן מדובר בחוזה לכל דבר ועניין.
במקרה של גירושין או פרידה של בני הזוג, יש לפנות לעורך דין המתמחה בדיני משפחה, אשר יוכל לכוון את כל אחד מבני הזוג באופן שהוא יוכל לסיים את הפרשיה בנזקים מינימליים. כך,אם הבעל מעוניין לגרש את אשתו, תוכל האישה ליהנות מייצוג משפטי מקצועי, ולמצות את זכויותיה תוך שהיא מקבלת את כל המגיע לה מבן זוגה לשעבר. כמו כן, במקרים אחרים יוכל הבעל למצוא את הדרך לפטור את עצמו מביצוע ההתחייבויות בתנאים מסוימים,כאשר עורך דין לענייני משפחה יוכל לכוון אותו להתנהלות נכונה –על מנת למצוא את הפתח שיפטור אותו מתשלום ההתחייבות שלו בכתובה.
לקראת גירושין יבחן עורך דין לענייני משפחה את ההתחייבויות של החתן כלפי הכלה, ויקבע מה הוא מחויב כלפיה וממה הוא פטור.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
סגירת תפריט

ליצירת קשר מלאו פרטים

 או התקשרו 03-6888829 | 054-5968866

ליצירת קשר מלאו פרטים:

*שדה חובה

צור קשר

ליצירת קשר התקשר
03-6888829 | 054-5968866

או השאר פרטים: