איחוד תיקים – לצאת מהחובות!

ישנם לא מעט מקרים שבהם אנשים נקלעים לחובות גדולים. החובות הגדולים הללו הם רק פתח לגלגל חוזר, ולחובות גדולים עוד יותר, מה שמוביל בסופו של דבר למצב שבו נפתחים נגד החייבים תיקים בהוצאה לפועל. תיקי הוצאה לפועל מחייבים תשלומים גבוהים מאד, וכאשר יש לאדם מספר תיקים בהוצאה לפועל, ההחזרים הכספיים על כולם יחד עלולים להצטבר לסכום גבוה מאד, שהחייב אינו יכול לעמוד בו, מה שמדרדר את מצבו הכלכלי עוד יותר. איחוד תיקים מאחד את כל התיקים הקיימים בהוצאה לפועל לתיק אחד, ובכך מפחית את סכום ההחזר החודשי שהחייב צריך לשלם ומקל על החייב. במקום לשלם מספר תשלומים חודשיים גבוהים, ישלם החייב כעת תשלום אחד בלבד. לאחר איחוד תיקים, ישלם החייב בכל חודש לפחות 3% מסכום החוב הכולל של כל התיקים.

איך משיגים איחוד תיקים?

מומלץ להתייעץ עם עורך דין לפני הגשת בקשה לאיחוד תיקים, על מנת לוודא שזוהי אכן הדרך המומלצת להקל על אפשרויות התשלום, מכיוון שיש גם דרכים אחרים, וכדאי לבחור בדרך המשתלמת ביותר. יחד עם בקשה לאיחוד תיקים, צריך להגיש מידע על הנכסים של בעל החוב במשך 3 השנים האחרונות; צילום של רישיון נהיגה; חוזה שכירות או נסח טאבו של דירת המגורים של החייב; תלושי משכורת מהחודשים האחרונים; וטפסים נוספים בהתאם למצב. כחלק מן התהליך של איחוד תיקים, מוצא צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד החייב (אם לא הוצא עדיין לפני כן מסיבה אחרת).

ליווי של עורך דין

כאשר מחליטים להגיש בקשה לאיחוד תיקים, מומלץ לבצע את התהליך כולו בליווי עורך דין, ולא רק להתייעץ עמו בנוגע לעצם ההחלטה לבקש את הבקשה הזו. במהלך התהליך של איחוד תיקים, עורך הדין ילווה את תהליך הגשת הבקשה יחד עם הטפסים הנדרשים כולם, ויסייע לחייב לבצע את כל מה שנדרש ממנו על הצד הטוב ביותר, על מנת שיוכל להגיע לתוצאה המיוחלת של איחוד התיקים והקלה על סכומי ההחזר החודשיים. חשוב מאד לבצע את התהליך כולו בצורה נכונה, על מנת שהבקשה אכן תתקבל.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ליצירת קשר מלאו פרטים

זמינות מיידית:
03-6888829 | 054-5968866

מאמרים אחרונים

התחברו אלינו

סגירת תפריט

ליצירת קשר מלאו פרטים

 או התקשרו 03-6888829 | 054-5968866

ליצירת קשר מלאו פרטים:

*שדה חובה

צור קשר

ליצירת קשר התקשר
03-6888829 | 054-5968866

או השאר פרטים: