מהי חברה?

חברה היא ישות משפטית, המגדירה את הכללים המאפשרים לבעלי החברה לנהל את עסקיהם מבלי ליטול סיכונים אישיים עצומים. מדובר בהתחברות של כמה אנשים לצורך הפקת רווח כספי. על פי החוק הישראלי, מטרתה של חברה, היא הפקת רווחים עבור החברה עצמה ללא קשר לבעלי המניות בחברה.

היתרונות של הקמת חברה

הגדרת החברה כישות נפרדת מהאנשים המנהלים אותה, מאפשרת לבעלי החברה לפעול בביטחון יחסי למען פיתוח החברה והגדלת רווחיה. הכלל הוא כי קיימת הפרדה בין החברה לבעלי מניותיה, ולא ניתן לייחס חוב של החברה לבעלי מניותיה .באופן זה, הקמת חברות מניעה את גלגלי הכלכלה משום שהסיכון הכספי לא נופל על בעלי המניות בחברה באופן אישי אלא במקרים בהם פעלו בעלי המניות באופן המצדיק הרמת מסך.
רק בהתקיים עילה להרמת מסך, יכול בית המשפט להרים את מסך ההתאגדות של החברה ולייחס את חובות החברה לבעלי מניותיה.

חסרונות בהקמת חברה

יש לזכור שמיסוי על חברות שונה ממיסוי על היחיד. בנוסף ניהול חשבונות של חברה יקר יותר מניהול חשבונות של עסק רגיל, כמו כן קיימת אגרה שנתית שיש לשלם לרשם החברות באופן קבוע.

נוהל הקמת חברה בישראל

כדי להקים חברה, יש להגיש מספר טפסים לרשם החברות:
• טופס הגשת מסמכים לרישום חברה- הכולל את שם החברה ושלוש הצעות חלופיות לשם, פרטים ברורים ליצירת קשר ומספר עותקים מאומת נדרש.
• טופס בקשה לרישום חברה – כולל תקנון החברה. טופס זה יוגש ע"י בעלי המניות בלבד.
• טופס הצהרת דירקטורים- על פי אופי החברה.
בנוסף יש להגיש אישור על תשלום אגרת רישום ולהחתים את כל בעלי המניות בחברה.

על פניו, הקמת חברה בישראל היא תהליך פשוט, שכל אחד יכול לקיים בעצמו. אולם, מי שאינו בקיא בחוקים ונהלים, רצוי שיתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום המסחרי.

ליצירת קשר מלאו פרטים

 או התקשרו 072-394-5434

מענה תוך זמן קצר

ליצירת קשר מלאו פרטים:

*שדה חובה

צור קשר

ליצירת קשר התקשר 072-394-5434

מענה תוך זמן קצר

או השאר פרטים: