ידועים בציבור

מהן הזכויות שיש לידועים בציבור?

בין אם מדובר בבני זוג שאין להם יכולת להינשא, ובין אם הם בחרו בכך מרצונם –גם לידועים בציבור יש זכויות משפטיות.
מבחינה משפטית יש לבני הזוג הידועים בציבור זכויות כלכליות. הזכויות שלהם זהות כמעט לזכויותיהם של זוגות נשואים, אך יש מקרים בהם לבני זוג הידועים בציבור לא יהיו זכויות בדומה לזוג נשוי. לדוגמה, במקרה של התפטרות בשל מעבר דירה לצורך מגורים עם בן הזוג – הוא לא יהיה זכאי לתשלום פיצויים. כמו כן, באשר לנקודות זיכוי בתחום המיסים – לא יהיה זכאי ידוע בציבור לנקודות מס בגין בן הזוג שלו. באשר לילדים ביולוגיים יש התייחסות משפטית זהה לידועים בציבור ולבני זוג נשואים, אך כאשר מדובר על אימוץ ילדים התמונה שונה בצורה משמעותית.

משמעות הקשר ופרידה של ידועים בציבור

בשונה מבני זוג נשואים אשר יש להם התחייבות הדדית ומוסד נישואין חזק, הרי לידועים בציבור אין התחייבות של ממש ביניהם, ומצב זה עלול להביא למקרי פרידה רבים. במקרה של פרידה, תהיה התייחסות שונה לבני זוג אלו מחמת היותם לא נשואים. את מהלך הפרידה צריך יהיה לבצע בעזרת עורך דין בעל התמחות מיוחדת בדיני משפחה, איש מקצוע שיש לו את הידע הנחוץ גם בתחום ידועים בציבור, וזאת משום שבמקרה שקיים נכס משותף או רכוש משותף צריך יהיה לבצע חלוקה נכונה. כך גם באשר לילדים ביולוגיים – יהיה צורך לגשר בין הצדדים ולמצוא את העמק השווה בשביל לרצות את שני בני הזוג.
בכדי לבצע את הפרידה בצורה נכונה ויעילה ככל האפשר, חשוב לבחור בעורך דין שמכיר את הנושא לעומק, ורק הוא יוכל למצוא את הדרך לנהל את הפרידה בצורה הטובה ביותר, תוך שמירה על אווירה נעימה ובלי עומס רגשי בין הצדדים,כאשר במהלך הפרידה תהיה התייחסות לכל ההיבטים והנתונים.
תהליך הגירושין של זוגות נשואים בארץ הוא מן המורכבות בעולם ובנוי למעשה משתי ערכאות משפטיות מקבילות. האחת אזרחית ואילו השנייה דתית. האחת הינה בית משפט לענייני משפחה והשנייה הינה בית דין רבני. באשר לנישואין עצמם, הרי שיהודים שלא מעוניינים להתחתן ברבנות, נאלצים לנסוע לחו"ל ולהתחתן שם פעמים רבות בפורום קטן של אורחים קרובים ביותר.

ידועים בציבור היא דרך נוספת של המחוקק לאפשר לזוגות ליהנות מזכויות ולהחיל עליהם חובות של זוגות נשואים מבלי שהם קיימו טקס נישואין ברבנות ומבלי שהם נאלצים לנסוע מעבר לים על מנת לקיים טקס חתונה אזרחית.

ילדים של ידועים ציבור

ילדיהם של ידועים בציבור אינם נחשבים ממזרים. הידועים בציבור חותמים על תצהיר שמגדיר אותם כבני זוג לכל דבר ועניין מול הרשויות השונות בישראל החל מבנקים, ביטוח לאומי, עירייה, גני ילדים, בתי ספר וכדומה ומקנה להם כמעט את כל הזכויות המגיעות לזוגות נשואים כולל חופשת לידה והאפשרות לחלוק בחופשת הלידה.

מה הם הקשיים של ידועים בציבור?

כאמור, ידועים בציבור יכולים ליהנות כמעט מכל הזכויות ומוטלות עליהם כמעט כל החובות המוטלים על זוגות נשואים. מוסד הידועים בציבור בישראל הינו מהמובילים בעולם ויחד עם זאת יש גם מספר קשיים, כגון:
מתן העדפה לזוגות נשואים על פני ידועים בציבור בתהליכי אימוץ.
איחוד משפחות והגירה הינם היבטים נוספים בהם ידועים בציבור יכולים להיתקל בקשיים גדולים יותר מאשר זוגות נשואים.
האפשרות להיפרד מהאישה מבלי לתת לה גט יכול אף הוא להוות קושי ולסכן את זכויותיה.

בחרו בעורך דין מקצועי בעל התמחות בדיני משפחה, בשביל לנהל את הקשר או את הפרידה של ידועים בציבור.

ליצירת קשר מלאו פרטים

 או התקשרו 072-394-5434

מענה תוך זמן קצר

ליצירת קשר מלאו פרטים:

*שדה חובה

צור קשר

ליצירת קשר התקשר 072-394-5434

מענה תוך זמן קצר

או השאר פרטים: