גירושין בהסכמה

זהו, הגיע הרגע ונפלה ההחלטה. אתם מתגרשים. כל החלומות על חיים מאושרים ביחד לנצח נצחים מתנפצים לרסיסים והכאב גדול. תחושות של כעס, אשמה, אכזבה ותסכול מציפות את הלב. את הכל מכסה ענן של חוסר ידיעה וחשש מהעתיד הקרוב והרחוק. מה עושים עכשיו?
לפני הכל, חשוב לזכור. תהליך הגירושין הוא לא רק תהליך ריגשי של פרידה. מדובר בעיקר בתהליך הפרדה טכני של חייכם המשותפים. כל מה שהיה בניכם, כל מה שצברתם, כל פרט ,צריך להתחלק לשניים. כן, אפילו הילדים מתחלקים עכשיו בניכם. תהליך זה של חלוקת החיים לשניים, יכול להיות כואב, סוער ואלים. אבל אפשר ורצוי אחרת. במקום לנהל את תהליך ההפרדות באמצעות עורכי דין משפחה שמטרתם “לנצח” , אפשר לנקוט בדרך שונה. הסכם גירושין הדדי, מכבד ואחראי.

מהו הסכם גירושין?

ניתן לומר,שתהליך הגירושין מתמקד לרוב בשלוש קטגוריות עיקריות:
• חלוקת הרכוש המשותף- דירה, ריהוט, רכב חפצי נוי, מוצרי חשמל, וחפצים בעלי ערך ריגשי.
• דמי מזונות עבור הילדים ולעיתים עבור האישה – דמי המזונות מחושבים על פי צרכי הילדים ונועדו לספק להם את צרכיהם
• החזקת הילדים – מי יהיה ההורה המשמורן ומה הם הסדרי הראיה עבור ההורה השני.

בנוסף לשלוש קטגוריות טכניות אלה, מלווה התהליך כולו העניינים ריגשיים מורכבים העולים וצפים במהלך הדיונים.
ברוב המקרים, ניגשים בני הזוג אל בית המשפט, או בית הדין הרבני ובאמצעות עורכי הדין מנהלים מלחמה בה עורך הדין המתוחכם ביותר מנצח. עקב העומס המצוי בבתי הדין ובתי משפט לענייני משפחה, התהליך נמשך זמן רב, עולה כסף רב ומשאיר משקעי מרירות קשים אצל שני בני הזוג.

יתרונו של הסכם גירושין

החלופה העניינית והמומלצת להתנהלות זו, הוא “גירושין בהסכמה”. גירושין מתוך הסכמה הדדית, מתבצעים כאשר שני בני הזוג מנהלים את תהליך ההפרדות בעצמם. לא בית המשפט קובע את תנאי ההסכם: חלוקת הרכוש, הסדרי הראייה ודמי המזונות, אלא בני הזוג עצמם, בתהליך הגון וקצר. היתרון הגדול של הסכם גירושין שכזה הוא, שבני הזוג לוקחים אחריות בלעדית על גורלם. הם מנסחים הסכם משותף, שמעצם היותו הסכם ולא פסק דין, יכול להיות גמיש ונתון לשינוי עקב שינויים שיכולים להתרחש בעתיד. התהליך קצר ולא מצריך העסקת עורכי דין לתקופה ארוכה ובכך חוסך כסף וזמן לשני הצדדים.
כדי לסיים את תקופת חייכם המשותפת בצורה מכובדת ומהירה, עם כמה שפחות משקעים, רצוי לבצע גירושין בהסכמה, שחוסכים זמן, כסף ועוגמת נפש.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
סגירת תפריט

ליצירת קשר מלאו פרטים

 או התקשרו 03-6888829 | 054-5968866

ליצירת קשר מלאו פרטים:

*שדה חובה

צור קשר

ליצירת קשר התקשר
03-6888829 | 054-5968866

או השאר פרטים: